• Twoja oferta cenowa jest pusta
Produkty
"Kamień jest pierwszym materiałem budowlanym. Podczas budowy domów ludzie próbowali pracować z innymi materiałami budowlanymi, ale kamień ma swoją znaczącą pozycję i miejsce. Ze względu na swoje specyficzne cechy – twardość, piękno, utrzymującą się temperaturę – był postrzegany jako wyjątkowy materiał budowlany również do celów dekoracyjnych." – Feriz Mazreku, założyciel Adriatik Stone

 

 

 

Piękno, twardość i oddech przeszłości. Odkryj kamień dla swojego domu

Kamień jest klejnotem wnętrza i unikalnym materiałem budowlanym. Ze względu na swoje piękno, unikalne cechy i wartość inwestycyjną, kamień należy do Świętej  Grale wśród naturalnych materiałów w budownictwie i wzornictwie, jest dla niego ekskluzywne miejsce z historycznego i designerskiego punktu widzenia.

Ponad 500 rodzajów kamienia naturalnego, które można podziwiać i stosować w różnych modyfikacjach powierzchni, od błyszczącej do szorstkiej, antypoślizgowej powierzchni. Dotknij historii, poznaj moc natury, daj się zainspirować pięknem kamienia.

 

Kamienie, które mają być wprowadzone jako pierwsze, to:

 

ONYKS

Nazwa jednego z najbardziej ekskluzywnych kamieni pochodzi z języka greckiego i oznacza kamień półszlachetny. Jeśli szukasz czegoś ekskluzywnego, onyks oczaruje Cię na pierwszy rzut oka. Jego wysoka przepuszczalność światła predeterminuje jego grę z podświetleniem i wraz ze skalą kolorów od białego, przez miód aż po bordo, staje się unikalną jednostką projektową, tchnącą luksus w każde wnętrze.

 

GRANIT

Granit stał się jednym z najbardziej znanych rodzajów skał, tysiące lat używanych w różnych segmentach jako symbol statusu, mocy i trwałości. Ze względu na swoją twardość jest bardzo odporny na zarysowania, pęknięcia, plamy i uderzenia ciepła. Zawartość minerałów w granicie tworzy różne kombinacje kolorystyczne od białego, przez czarny, po różowy.

 

MARMUR

Był symbolem luksusu i czystości. Ma ziarnistą strukturę i bardzo kolorową gamę. Oprócz innych rodzajów kamieni nie robi zimnego wrażenia  i jest używany do celów dekoracyjnych od czasów starożytnych.