• Twoja oferta cenowa jest pusta
Magia kamienia
Jakość jest na pierwszym planie. Bloki pochodzą z najlepszych kamieniołomów na całym świecie. Regularne kontrole i staranny wybór pana Mazreku zapewnia tylko najlepszy import z krajów takich jak Brazylia, Meksyk, Republika Południowej Afryki, Egipt, Pakistan, Iran, Chiny, Turcja, Włochy, Francja i Norwegia.

 

Piękno, twardość i oddech przeszłości. Odkryj kamień dla swojego domu

Kamień jest klejnotem wnętrza i unikalnym materiałem budowlanym. Ze względu na swoje piękno, unikalne cechy i wartość inwestycyjną, kamień należy do Świętych Grali wśród naturalnych materiałów w budownictwie i wzornictwie, jest dla niego ekskluzywne miejsce z historycznego i designerskiego punktu widzenia.

Ponad 500 rodzajów kamienia naturalnego, które można podziwiać i stosować w różnych modyfikacjach powierzchni, od błyszczącej do szorstkiej, antypoślizgowej powierzchni. Dotknij historii, poznaj moc natury, daj się zainspirować pięknem kamienia.

Poszukiwanie kamienia brzmi jak przygoda. Czy mam rację, czy to tylko biznes?

Podróżowanie po wybór kamienia jest dokładnie taką samą przygodą, jak się wydaje. To podróż do różnych, często odległych zakątków świata, gdzie wyszukuję najładniejsze i najlepszej jakości kamienie.

 

Dużo podróżujesz? Czy to ty osobiście podróżujesz?

Wszystkie kamienie są wybrane przeze mnie. W miarę jak firma się rozwijała, spędzałem coraz więcej czasu podróżując, dlatego często towarzyszy mi moja żona Ingrid. Było to również podczas naszej ostatniej podróży do Indii, gdzie spędziliśmy kilka tygodni wybierając kamienie.

 

Czego szukałem w Indiach?

Indie są domem granitu i marmuru, dwóch kamieni, z których najczęściej pracujemy. Granit jest bardzo twardy, odporny na ciepło, zarysowania i plamy, bardzo lubię z nim pracować. Marmur jest jednym z najładniejszych kamieni, jest czysty i elegancki, szczególnie w Indiach mogę go znaleźć w pięknych skalach kolorów.

Indie mają dla mnie również inną, osobistą wartość. Ten kraj zapoczątkował eksplorację. Pierwsze kamienie przywiozłem stamtąd w 1996 roku.

 

Czy mam jasny obraz tego, jakiego kamienia szukam przed podróżą?

Wiem dokładnie, po tylu latach, że na południu Indii mogę znaleźć unikalny granit, a na północy jest marmur. Kiedy gdzieś podróżuję, jestem pewien, czego szukać i nie wracam do domu, chyba że kupiłem to, po co przyjechałem.

 

Cóż, przyjeżdżasz do miejsca docelowego, konkretnego kamieniołomu, z pomysłem, co kupić? Kupujesz go i wracasz do domu? Jak w  supermarkecie?

Nie, nie do końca. Kamienie mają różne piękno i jakość. Wybieram kamieniołomy, w których oczekuję najlepszych, ale nie zawsze dzieje się to tak prosto i szybko. Czasami znalezienie odpowiedniego kamienia dla Adriatik jest trudne, ponieważ jakość jest dla mnie wartością tam, gdzie kompromisy nie mogą być realizowane.

"JAKOŚĆ JEST DLA MNIE WARTOŚCIĄ TAM, GDZIE NIE MOŻNA IŚĆ NA KOMPROMISY."

 

Dobrze znasz kamienie i kamieniołomy. Czy jest coś, co Cię zaskakuje, że znajdujesz coś nowego?

Lubię odkrywać. Moje oczy są szeroko otwarte na moje podróże i czasami niezwykłe wyjątkowe rzeczy mnie zaskakują.

 

Gdzie robisz "zakupy"?

Indie należą do najbardziej atrakcyjnych dla mnie, ale podróżuję również do Turcji, Iranu, Pakistanu, RPA, Brazylii, a nawet do Skandynawii.